NASZ ŻŁOBEK

Żłobek przeznaczony jest na 27 dzieci od 20 tygodnia życia do 3 lat. Żłobek znajduje się na ul. Kanarkowej. Pomieszczenia w których przebywają dzieci znajdują się na 1 i 2 kondygnacji domu jednorodzinnego. Do dyspozycji jest ogród z wyodrębnionym placem zabaw. Teren jest ogrodzony, posiada monitoring. Dom znajduje się w bezpiecznej odległości od ruchliwej ulicy. Budynek posiada  jedną dużą sypialnio-bawialnie z dostępem do łazienki, bawialnie dla dzieci do pierwszego roku życia, jadalnie, szatnie oraz kuchnie. Sale są bogato wyposażone w sprzęt, zabawki i pomoce dydaktyczne, zorganizowane są również kąciki zainteresowań (lalek, czytelniczy, relaksacyjny, plastyczny i inne powstające w zależności od potrzeb dzieci).

Dla większości dzieci  jest to pierwsze, poza rodziną środowisko społeczne. Od tego jakie umiejętności zdobędzie w tym czasie, zależy w dużym stopniu jego dalszy indywidualny rozwój. Doświadczenia z tego okresu mogą stać się źródłem sukcesów lub niepowodzeń, dlatego tak ważne jest aby jakość świadczonych usług przez żłobek była jak najlepsza. Ważnym zadaniem będzie również spełnienie potrzeb i wymagań za zakresu opieki nad dzieckiem. Współczesny żłobek powinien organizować swoją działalność w sposób dostosowany do potrzeb i możliwości rozwojowych dziecka w kontakcie z rodzicami i środowiskiem. Środowisko to również jakość naszego żłobka opiera się głównie o środowisko żłobka: dzieci i ich rodziców, opiekunów oraz pracowników obsługi. Współdziałanie opiekunów z dzieckiem i jego rodzicami wpływać będzie na szeroko rozumiana edukację dziecka. Przez środowisko rozumiemy również otoczenie materialne: salę zabaw ogród i ich wyposażenie: meble, zabawki, pomoce dydaktyczne. Mając na uwadze oczekiwania rodziców głównym celem utworzenia naszego żłobka jest stworzenie miejsca gdzie mogą przebywać dzieci zagrożone lub chorujące na różne postacie alergii.

Jedna  opiekunka sprawuje opiekę nad maksymalnie ośmiorgiem dzieci , a w przypadku gdy będą znajdować się w żłobku dzieci , które nie ukończyły pierwszego roku życia, maksymalnie nad pięciorgiem dzieci.

Placówka jest przystosowana pod względem użytkowym i gastronomicznym do potrzeb dzieci. Ściany pomalowane są farbą ekologiczną, sale wyposażone w oczyszczacze powietrza z jonizatorem, odkurzacz z filtrem HEPA dla alergików, sprzęt i zabawki dostosowane są do potrzeb dzieci alergicznych, ekologiczne środki czystości bez alergenów.